GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK
 
        Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla  ilçemizde tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler bırakıldı, saat 09.05'te siren seslerinin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
        Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliğinde konuşan Çok Programlı Anadolu Lisesi coğrafya öğretmeni Havva Sakızcıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı olduğunu ifade ederek, ''Görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlilik değerleri ile de evrensel bir kişidir. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır.'' diye konuştu.
        Etkinlik, şiirlerin okunması, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve sinevizyon gösterisi ile kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
        Tören ve anma etkinliğine, Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, ilçe Jandarma Komutanı Süleyman Batur, İlçe Emniyet Amiri Nazif Bayan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
                                                                                                 İSAY2 Galeri